Treningstider 2019

F.o.m. uke 17(20.april) 2020 - gjelder t.o.m. uke 39

Treningene på Føyka hvis ikke annet er nevnt. 

9-12 år (født 2008 - 2011):

Mandag: 17.00 - 18.30 Tilrettelagt variert trening i henhold til smittevernregler. Se mer info og gruppeoppsett her.

Onsdag: 17.00 - 18.30 Som mandag 

Eventuelle nye som ønsker å starte med Friidrett, må kontakte driftsansvarlig på e-post: asker.friidrett@online.no for info om plass og forutsetninger


13-14 år(født 2005 - 2006):

Mandag: 18.30 - 20.00 Tilrettelagt variert trening i henhold til smittevernregler. Se mer info og gruppeoppsett her.

Onsdag: 18.30 - 20.00 Som mandag 

Eventuelle nye som ønsker å starte med Friidrett, må kontakte driftsansvarlig på e-post: asker.friidrett@online.no for info om plass og forutsetninger

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 år+ (alle født 2006 og tidligere):

Mandag:

??

Tirsdag:

18:00 – 20:00 Løpsintervaller, 15+, Randi Nymoen-Jahren. (Føyka)

Styrkedrill .

18:00 - 20:00  Diskos (kule) med Thomas Rosvold  -  Heggedal Kastarena

 

Onsdag:

15:30 - 17:00 Sommer-styrke gruppe 15+, Charlotte Aanonsen Bugge/Steffen Bugge

 

Torsdag:  

18:00 - 20:00 Sprint- eldre gruppe 15+, Randi Nymoen-Jahren

18:00 - 20:00  Diskos (kule) med Thomas Rosvold

18:00 - 20:00 Basis / variert tilrettelagt teknisk trening med Espen Jahren

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

For informasjon om mellom/langdistansetrening: Kontakt treningskoordinatorNy treningstider f.o.m. uke 42(14.oktober) 2019 gjelder t.o.m. uke 17(24.april) 2020:

Treningen for 9-14 år foregår i Holmenhallen hvis ikke annet er angitt.

9-12 år (født 2008-2011) og 13-14 år (2006-2007) Det er treningspause for disse gruppene i uke 40 og 41.

Mandag: 17.30 - 19.00 Variert trening. Uteoppvarming for 2006 og 2007, husk refleksvest

Fredag: 17.30 - 19.00 Variert trening. Uteoppvarming for 2008-2011, husk refleksvest

 

Treningstider for alle født 2005 og tidligere:

Mandag:  18:45 - 20:45  Styrketrening styrkerommet i Holmenhallen (Charlotte / Steffen)

Tirsdag:  18:00 - 20:00  Løpetrening mm Føyka (Randi)

                18.30 - 20.30  Diskos/(kule)  Bærum idrettspark (Thomas) 

Onsdag:  18:00 - 20:00  Basis + teknikktrening hopp + spyd (Espen)  (åpent også for 2006 og 2007)

Torsdag:   18:00 - 20:00  Sprinttrening Bærum Idrettspark (Randi) 

                18:30 - 20:30  Diskos/(kule)  Bærum idrettspark (Thomas)

Fredag:  16:00 - 17:30  Styrketrening styrkerommet Holmenhallen (Synnøve m.fl.)

 


 

F.o.m. uke 18(29.april) 2019 - gjelder t.o.m. uke 39

Treningene på Føyka hvis ikke annet er nevnt. 

 

9-12 år (født 2007 - 2010) + 13-14 år(født 2005 - 2006):

Mandag: 17.30 - 19.00 Variert trening. 

Onsdag: 17.30 - 19.00 Variert trening. 

Det var i facebook-avstemmingen stort flertall for å trene mandag og onsdag(istedet for mandag og fredag). Det gjør at vi pr. idag dessverre ikke har funnet rom for basistreningen for 2007 og eldre som var på onsdager i vinter.


13 år+ (alle født 2006 og tidligere):

Mandag:

19:00 -20:30 Kast(diskos, kule) med Thomas Rosvold(f.o.m. uke 20)

Tirsdag:

18:00 – 20:00 Løpsintervaller, 15+, Randi Nymoen-Jahren. (Føyka)

Styrkedrill .

18:00 - 20:00 Sprint 12-14 år(vurderes utfra interesse), Espen Jahren (Føyka)

 

Onsdag:

16:15 - 17:45 Styrke med Charlotte/Steffen (født 2004 eller tidligere f.o.m. uke 21)

19:00 - 20:30  Kast(diskos, kule) med ThomasRosvold(.o.m. uke 20)

 

Torsdag:  

18:00 - 20:00 Sprint- eldre gruppe 15+, Randi Nymoen-Jahren

 

 

Fredag

16.00 - 18.00 Styrketrening i Holmenahallen for alle født 2004 eler tidligere(t.o.m. uke 20)

 

For informasjon om mellom/langdistansetrening: Kontakt treningskoordinator

 


 

F.o.m. uke 42 t.o.m. uke 17/2019  (NB! ny gruppeinndeling)

Treningene i Holmenhallen hvis ikke annet er nevnt. 

9-12 år (født 2007 - 2009) + 13-14 år(født 2005 - 2006):

Mandag: 17.30 - 19.00 Variert trening. 

Fredag: 17.30 - 19.00 Variert trening. 


 

13 år+ (alle født 2006 og tidligere):

Mandag:

18:30 - 20:30 Styrketrening for 15+ (født 2004 og tidligere), Charlotte Aanonsen Bugge / Steffen Bugge

 

Tirsdag:

18:00 – 20:00 Løpsintervaller, 15+, Randi Nymoen-Jahren. (Føyka)

Styrkedrill .

19:00 - 21:00 Kast m/Thomas Rosvold (Bærum Idrettspark)

 

Onsdag:

18:00 - 20:00 Basistrening og allsidig friidrettstrening for alle født 2005 eller tidligere, Espen Jahren

 

Torsdag:  Friidrettshallen i Bærum Idrettspark(fra uke 42):

18:00 - 20:00 Sprint- eldre gruppe 15+, Randi Nymoen-Jahren (tidligst fra uke 43)

18:30 - 20:30  Kast m/Thomas Rosvold

 

Fredag:

16:00 - 17:30 Styrketrening 15+ (født 2004 eller tidligere),trener uavklart

 

For informasjon om mellom/langdistansetrening: Kontakt treningskoordinator

 


F.o.m. uke 18(30.april) 2018 - gjelder t.o.m. uke 39

 

Treningene på Føyka hvis ikke annet er nevnt. 

 

9-12 år (født 2006 - 2009) + 13-14 år(født 2004 - 2005):

Mandag: 17.30 - 19.00 Variert trening. 

Onsdag: 17.30 - 19.00 Variert trening. 

 


 

13 år+ (alle født 2005 og tidligere):

Mandag:

19:00 -20:30 Kast(diskos, kule) med Thomas Rosvold

Tirsdag:

18:00 – 20:00 Løpsintervaller, 15+, Randi Nymoen. (Føyka)

Styrkedrill .

18:00 - 20:00 Sprint 12-14 år, Espen Jahren (Føyka)

 

Onsdag:

16:15 - 17:45 Styrke med Charlotte/Steffen (født 2003 eller tidligere f.o.m. uke 21)

19:00 - 20:30  Kast(diskos, kule) med ThomasRosvold

 

Torsdag:  

18:00 - 20:00 Sprint- eldre gruppe 15+, Randi Nymoen

18:00 - 20:00 Sprint 12-14 år, Espen Jahren

 

 

For informasjon om mellom/langdistansetrening: Kontakt treningskoordinator

 


F.o.m. uke 42 (NB! ny gruppeinndeling) t.o.m.uke 17/2018

Treningene i Holmenhallen hvis ikke annet er nevnt. 

9-12 år (født 2006 - 2008) + 13-14 år(født 2004 - 2005):

Mandag: 19.00 - 20.30 Variert trening. 

Fredag: 17.30 - 19.00 Variert trening. 


 

13 år+ (alle født 2005 og tidligere):

Mandag:

17:00 - 19:00 Styrketrening for 15+ (født 2003 og tidligere), Charlotte Aanonsen

 

Tirsdag:

18:00 – 20:00 Løpsintervaller, 15+, Randi Nymoen. (Føyka)

Styrkedrill .

18:00 - 20:00 Sprint 12-14 år, Espen Jahren (Føyka)

19:00 - 21:00 Kast m/Thomas Rosvold (Bærum Idrettspark)

 

Onsdag:

18:00 - 20:00 uavklart

 

Torsdag:  Friidrettshallen i Bærum Idrettspark(fra uke 44):

18:00 - 20:00 Sprint- eldre gruppe 15+, Randi Nymoen

18:00 - 20:00 Sprint 12-14 år, Espen Jahren

18:30 - 20:30  Kast m/Thomas Rosvold

 

Fredag:

16:00 - 17:30 Styrketrening 15+ (født 2003 eller tidligere),trener uavklart

 

For informasjon om mellom/langdistansetrening: Kontakt treningskoordinator

 


 

Treningstider Føyka (hvis ikke annet er nevnt) 

 

F.o.m. uke 17 t.o.m uke 39 2018

 

 

 

9-12 år (født 2006 - 2009) + 13-14 år(født 2004 - 2005):

 

 

 

Mandag: 17.30 - 19.00 Variert trening. 

 

 

 

Fredag: 17.30 - 19.00 Variert trening. 

 

 

 


 

 

 

13 år+ (alle født 2005 og tidligere):

 

 

 

Mandag:

 

19:00 - 20:30 Kast (diskos/kule), Thomas Rosvold

 

  

 

Tirsdag:

 

18:00 – 20:00 Sprint 15+, Randi Nymoen.

 

18:00 - 20:00 Sprint 12-14 år, Espen Jahren

 

 

 

Onsdag:

 

18:30 - 20:00  Kast m/Thomas Rosvold

 

 

 

Torsdag:  

 

18:00 - 20:00 Sprint- eldre gruppe 15+, Randi Nymoen

 

  

 

Fredag: 

 

16:00 - 17:30 Styrketrening 15+ (født 2002 eller tidligere)(Holmenhallen), Charlotte Aanonsen

 

 

 

 

 

 For informasjon om mellom/langdistansetrening: Kontakt treningskoordinator