Skiklubbstipendet utdelt

Tirsdag 19. juni var det klart for årets utdeling av Asker Skiklubbstipendet, og tilsammen 55 utøvere mottok talent og toppidrettsstipend, enten som utgiftsstøtte, sko fra Scott, og/eller treningskort på SATS ELIXIA.

2018-06-22
svein433a

Stipendutdelingen foregikk i store sal, og ble fulgt av et foredrag "Kunsten å trene best" av Halvor Granerud, som har fått klubbstipend de siste 6 årene, men etter at han kom inn på A-laget i hopp, ikke søkte.

Totalt ble det delt ut 110 000,-, 30 par SCOTT-sko, og 20 treningskort hos SATS ELIXIA. Alle i stipendordningen kvalifiserer også til å kunne få utdanningsstipend hos Bjørknes.

Her er oversikten over mottagere:

NAVN Prioritering Gruppen Stipend-beløp Sko fra Scott Treningskort SATS ELIXIA Idrett
Mathias Svoren 1 10 000     kajakk
Hedda Østberg Amundsen 1 10 000   1 langrenn
Alva Victoria Faye Kjølberg 1 10 000     volleyball
Harald Østberg Amundsen 2 10 000   1 langrenn
Inni Holm Wembstad 1 5 000   1 alpin
Christine Næss 1 5 000   1 friidrett
Sondre Ytterbø 1 5 000     orientering
Lars Hammernes Leopold 1 5 000     skiskyting
Jesper Holm Wembstad 2 5 000   1 alpin
Marte Eirin Solhaug 2 5 000   1 kajakk
Synne Strand 2 5 000 1   orientering
Andreas Unhjem Smith 3 5 000   1 alpin
Jo Sondre Solhaug 3 5 000   1 kajakk
Erland Kvisle 3 5 000   1 langrenn
Vegard Gulbrandsen 3 5 000 1   orientering
Sindre Fjellheim Jorde 3 5 000     skiskyting
Margrethe Wettre Andreassen 4 5 000   1 langrenn
Elena Rise Johnsen 5 5 000   1 langrenn
Rikke Hald Andersen 2       skiskyting
Eirik Ranheim Kveno 4   1   alpin
Sander Arntzen 4   1   orientering
Truls Fjellheim Jorde 4   1   skiskyting
Kristian August Bjordal 5   1   alpin
Lotte Jauhojärvi Markussen 5   1 1 orientering
Simen Aaberg Skar 5     1 skiskyting
Herman Barman-Jenssen 6   1   alpin
Vera Norli 6   1   langrenn
Tilla Farnes Hennum 6   1   orientering
Åsmund Løvoll 6   1   skiskyting
Håkon  Asdøl 7     1 langrenn
Henrik Fredriksen Aas 7   1   orientering
Olav Aukan Stenersen 7   1   skiskyting
Eirik Asdøl 8     1 langrenn
Per Clemet Wisløff 8   1   orientering
Frederik Ording 8   1   skiskyting
Henriette Sæterdal Semb 9     1 langrenn
Trygve Myhr 9   1   orientering
Marte Riddervold 9   1   skiskyting
Simen Løbak 10     1 langrenn
Ina Martini 10   1   orientering
Marthin Kirkhus 10   1   skiskyting
Ingrid Tandberg Ryan 11     1 langrenn
Felix Finsrud 11   1   orientering
Sjur Kvisle 12     1 langrenn
Olaf Dolven 12   1   orientering
Selma Elise Kildahl 13     1 langrenn
Ola Lier 14   1   langrenn
Hannah Lervik 15   1   langrenn
Lars-Martin Fossgard 16   1   langrenn
Martin Haarstad 17   1   langrenn
Anders Lervik 18   1   langrenn
Maks Zeichel 19   1   langrenn
Sara B. Saltnes 20   1   langrenn
Ole Stornes Iversem 21   1   langrenn
Ida MarieHaaarstad 22   1   langrenn
Totalt  55 søkere innen fristen   110 000 30 20  

Kalender

Juli
MTOTFLS
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Aktiviteter

25.07.2018
Onsdagsrace

18:00 - 19:00

Solheim

18.08.2018
Askerrunden 2018

10:00 - 13:00

Solheim (rett ved siden av Holmen fjordhotell)

27.08.2018
Kretsstevne 2018 - 2 - løp

18:00 - 21:00

Føyka

01.09.2018
Skiklubbens dag

11:00 - 14:00

Føyka

03.09.2018
Kretsstevne 2018 - 3 - Hopp

18:00 - 21:00

Føyka

10.09.2018
Kretsstevne 2018 - 4 - løp

18:00 - 21:00

Føyka

16.09.2018
Klubbmesterskap i fotball

08:00 - 20:00

Føyka

14.10.2018
Norgescupavslutning (NM-jakta)

11:00 - 16:00

Borgen Skole

16.10.2018
Sportsstyremøte

19:00 - 22:00

Miljørommet

04.12.2018
Sportsstyremøte

19:00 - 22:00

Miljørommet