Meny

Mange priser på idrettens hederskveld!

I regi av Asker idrettsråd arrangeres fredag 22. november Askeridrettens hederskveld for 2019. Her skal det blant annet deles ut hyllest i 7 forskjellige kategorier, og klubben hadde nominerte i alle klasser - og vant 5!

2019-11-14
svein433a

Som avslutning på idrettskonferansen ble møtelokalet i Teglen kulturhus på Spikkestad omgjort til festlokale, hvor idrettsledere og mange av de nominerte var samlet.
Elisabeth Rosvoll ble utrop som vinner av prisen årets talent, Kristin Lysdahl vant i år som i fjor prisen for beste eliteprestasjon kvinner, Askeladden turorientering ble tildelt prisen årets arrangør, Asker United årets gledesspredere, og årets hederspris ble tildelt Arild Andenæs – for sin livslange innsats i Asker Skiklubb.


De nominerte var (vinnere):

Beste toppidretssprestasjon, kvinner
Ida Njåtun, skøyter, Asker skøyteklubb
Josephine Nordstad Juul Møller, RG, Asker turn
Kristin Anna Lysdahl, alpint, Asker SK (Vinner)

Beste toppidretssprestasjon, menn
Per Marius Hole, styrkeløft, SPUVI (vinner)
Halvor Granerud, hopp, Asker SK
Isak Ulstein, snowboard , Bærum SK (bor i Røyken)

Talentprisen
Leif Torbjørn Næsvold, kombinert, Røykenhopp
Sander Teisbekk, langrenn, IL ROS
Elisabeth Thon Rosvold, fridrett, Asker SK (Vinner)

  Trenerprisen
Trine Lillegraven, turn, IL ROS (vinner)
Thomas Rosvold, friidrett, Asker SK
Hans Erik Rødby, allidrett, Holmsbu IF

 
Arrangørprisen
Askeladden, turorientering, Asker SK (vinner)
Andre Muri, Brobyggercupen, Asker fotball

Verksøya, festival, Huringen IF

 
Gledesspredrpisen
Asker United, Asker fotball (vinner)
«Karagruppa», Asker SK

Nina Sørsdal, IL ROS

 
Hederspriser
Glenn Ugstad, Huringen IF
Dag Sundby, Asker fotball
Eskild K. Nordby, Asker innebandyklubb
Bashir Adan, Warya idrettslag
Arild Andenæs, Asker SK (vinner)
Ragnhild Grimsrud, Holmen IF
Nora Munkvold og Celine Ekornrud
Nina Sørsdal, IL ROS


Les mer hos Asker idrettsråd

Aktiviteter

16.12.2019
Allidrett Drengsrud 5 år (f. 2014)

17:00 - 17:55

Drengsrud Skole

16.12.2019
Allidrett Solvang 5-6 år (f. 2014/13)

17:00 - 17:55

Solvang Skole

16.12.2019
Allidrett Drengsrud 6 år (f. 2013)

18:00 - 18:55

Drengsrud Skole

17.12.2019
Allidrett Jansløkka 5 år (f.2014)

17:00 - 17:55

Jansløkka Skole

17.12.2019
Allidrett Jansløkka 6 år (f.2013)

18:00 - 18:55

Jansløkka Skole

18.12.2019
Idrettsskole Drengsrud 7 år (f. 2012)

17:00 - 17:55

Drengsrud Skole

18.12.2019
Idrettsskole Drengsrud 8-9 år (f. 2011/10)

18:00 - 18:55

Drengsrud Skole

19.12.2019
Allidrett Hofstad 5-6 år (f.2014/13)

17:00 - 17:55

Hofstad Skole

19.12.2019
Allidrett Hofstad 6 år (f.2013)

18:00 - 18:55

Hofstad Skole

25.11.2019
Askeladden 2020 - Gavekort

20:25 - 23:55

Asker

15.12.2019
Rulle- og sikkerhetstrening kajakk

18:00 - 20:00

Risenga svømmehall, Asker

12.01.2020
Rullekurs

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

12.01.2020
Rulle og sikkerhetstrening

17:45 - 20:00

Risenga Svømmehall

26.01.2020
Rulle- og sikkerhetstrening

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

09.02.2020
3230 - Vestergyllen 2020

09:00 - 15:00

Solli / Vestlia

09.02.2020
Rulle- og sikkerhetstrening

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

17.02.2020
Vintercamp vinterferien 2020 - for store og små!

11:00 - 15:00

Vardåsen

23.02.2020
Rulle- og sikkerhetstrening

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

08.03.2020
Rulle- og sikkerhetstrening

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

22.03.2020
Rulle- og sikkerhetstrening

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

31.12.2026
Livsvarig medlemskap

00:00 - 23:55

Asker Skiklubb

Kalender

Desember
MTOTFLS
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345