Meny

6 og 11.plass i IBU-cup til Sindre

Sindre Jorde var hentet inn som reserve til IBU-rennet (2.nivå WC) i skiskyting i Obertilliach onsdag 18. desember, og han ble nest beste Nordmann på 15 km og kopierte dette på fredagens 10 km hvor han ble nummer 11.
Vi gratulerer!

2019-12-18
svein433a

Sindre vant Norgescuprenn sist helg her hjemme, mens han var førstereserve for desemberrennene i IBU-cupen. Og da det ble et forfall, benyttet Sindre umiddelbart anledningen, og gikk et strålende renn, med ett tilleggsminutt på hver av de liggende skytingene og bare hvite igjen etter stående, som resulterte i 6.plass onsdag 18. desember. Beste norske ble Lars Birkeland på 3.plass.

Fredag 20. desember var det sprint, og med 1 runde både liggende og stående ble det en 11.plass, igjen som nest beste nordmann, med 1,41 opp til beste nordmann (og vinner) Alexander Andersen.

 

Resultater: 
http://biathlonresults.com/

 

Resultater fredag 20. desember:
https://www.biathlonworld.com/competitions/ibu-cup/events/ibu-cup-biathlon-obertilliach-1920/bt1920sibucp03/race/men-10-km-sprint/bt1920sibucp03smsp/

Aktiviteter

28.02.2021
Bassengtrening uke 8

18:00 - 20:00

Risenga Svømmehall

04.03.2021
Rekruttkurs skiskyting vinter 2021 (uke 9)

00:00 - 23:55

Solli skytebane

07.03.2021
Trening på Friidrettsbanen

06:00 - 21:00

Føyka

07.03.2021
Åpen løpebane (stengt ved snøvær)

07:00 - 23:00

Føyka stadion

07.03.2021
Asker Skifestival - klassisk med Sparebank 1-cup for 13-14

08:00 - 14:30

Eid

08.03.2021
Salg Emit- brikke

00:00 - 23:55

Føyka

08.03.2021
Allidrett 5 år Drengsrud (f.2015)

17:00 - 17:55

Drengsrud Skole

08.03.2021
Påmelding Vintertrening friidrett født 2009-2011

17:30 - 19:00

Holmenhallen

08.03.2021
Bandytrening gutter og jenter ca 7-12-år (alder er ikke så viktig)

18:00 - 19:30

Risenga kunstis

08.03.2021
Allidrett 6 år Drengsrud (f.2014)

18:00 - 18:55

Drengsrud Skole

08.03.2021
Årlig Møte i O-gruppa

18:00 - 19:00

Digitalt på teams

08.03.2021
Hopptrening

18:00 - 20:00

Askeladdbakken i Askerparken

08.03.2021
Påmelding Vintertrening friidrett født 2006 og tidligere

19:00 - 21:00

Holmenhallen / BIP mm

09.03.2021
Allidrett 5 år Jansløkka (f.2015)

17:00 - 17:55

Jansløkka Skole

09.03.2021
Allidrett 6 år Jansløkka (f.2014)

18:00 - 18:55

Jansløkka Skole

10.03.2021
Idrettsskolen 7 år Drengsrud (f.2013)

17:00 - 17:55

Drengsrud Skole

10.03.2021
Påmelding vintertrening Friidrett født 2007-2008

17:30 - 19:00

Holmenhallen

10.03.2021
Idrettsskolen 8/9 år Drengsrud (f.2012/11)

18:00 - 18:55

Drengsrud Skole

11.03.2021
Allidrett 5 år Hofstad (f.2015)

17:00 - 17:55

Hofstad Skole

11.03.2021
Allidrett 6 år Hofstad (f.2014)

18:00 - 18:55

Hofstad Skole

11.03.2021
Klubbmesterskap Asker Skiklubb Langrenn, klassisk stil

18:00 - 21:00

Vestlia

11.03.2021
Hovedstyremøte

19:00 - 21:30

Lille Sal, Føyka

14.03.2021
Bassengtrening uke 13

18:00 - 20:00

Risenga Svømmehall

24.03.2021
Årsmøte

18:30 - 21:00

Store Sal

21.06.2021
Sommeridrettsskole 2021

08:30 - 15:30

Føyka

31.12.2026
Livsvarig medlemskap

00:00 - 23:55

Asker Skiklubb

Kalender

Mars
MTOTFLS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234