Meny

Dobbeltseier og gul ledertrøye for Halvor

Halvor Egner Granerud vant sin andre og tredje seier i Verdenscupen på rad i Nizhny Tagil i Russland lørdag og søndag. Lørdag overtok han den gule ledertrøya i verdenscupen, og økte ledelsen søndag. Halvor var nummer to etter førsteomgang begge dager, og tiltross for svært vanskelige forhold i andreomgang, klarte han å hoppe bakken ned og sikre seieren både lørdag og søndag.

2020-12-05
svein433a

Etter fem renn leder han verdenscupen med 67 poeng foran Markus Eisenbichler, etter to fjerdeplasser og tre seiere.

I søndagen renn ble det trippel norsk, med Robert Johansson og Marius Lindvik som nummer to og tre, og det skilte en halv meter mellom Halvor og Marius på tredjeplass.

Natt til mandag flyr alle hopperne med charterfly til Planica i Slovenia og verdensmesterskepet i skiflyving, torsdag til søndag.

Foto: @Skijumpingpl/ Tadeusz Mieczynski / berkutschi.com

Aktiviteter

18.10.2021
Salg Emit- brikke

00:00 - 23:55

Føyka

18.10.2021
Allidrett 5 år Solvang 2021/22(f.2016)

17:00 - 17:55

Solvang Skole

18.10.2021
Allidrett 5 år Drengsrud 2021/22(f.2016)

17:00 - 17:55

Drengsrud Skole

18.10.2021
Registrering for vintertrening i Friidrett (oktober -april)

17:30 - 19:00

Holmenhallen

18.10.2021
Håndball - Loppetassen for J/G - 6 og 7 år

18:00 - 19:00

Idrettshallen ved Landøya ungdomsskole

18.10.2021
Allidrett 6 år Drengsrud 2021/22(f.2015)

18:00 - 18:55

Drengsrud Skole

19.10.2021
Allidrett 5 år Jansløkka 2021/22 (f.2016)

17:00 - 17:55

Jansløkka Skole

19.10.2021
Allidrett 6 år Jansløkka 2021/22(f.2015)

18:00 - 18:55

Jansløkka Skole

19.10.2021
Trener kick-off

20:15 - 21:30

Føyka, Store sal

20.10.2021
Petanque - Føyka 12:00-14:00

12:00 - 14:00

Føyka - petanquebanen

20.10.2021
Håndball - Loppetassen for J/G - 6 og 7 år

16:00 - 17:00

Idrettshallen ved Landøya ungdomsskole

20.10.2021
Idrettsskolen 7 år Drengsrud 2021/22(f.2014)

17:00 - 17:55

Drengsrud Skole

20.10.2021
Onsdagsrace 2021

18:00 - 19:00

Solheim

20.10.2021
Petanque - Føyka 18:00-20:00

18:00 - 20:00

Føyka - Petanquebanene

20.10.2021
Idrettsskolen 8/9 år Drengsrud 2021/22 (f.2012/13)

18:00 - 18:55

Drengsrud Skole

21.10.2021
Rekruttkurs skiskyting uke 42 (21. 23. og 24. oktober 2021)

00:00 - 23:55

Solli skytebane

21.10.2021
Håndball - Loppetassen for J/G - 6 og 7 år

16:30 - 17:30

Leikvollhallen, hall B

21.10.2021
Allidrett 5 år Hofstad 2021/22 (f.2016)

17:00 - 17:55

Hofstad Skole

21.10.2021
Allidrett 6 år Hofstad 2021/22(f.2015)

18:00 - 18:55

Hofstad Skole

21.10.2021
Sunn Idrett "spis smart" - Gutter 1

18:00 - 18:45

Føyka - Store sal

21.10.2021
Sunn Idrett "spis smart" - Voksne

18:00 - 19:15

Føyka - Store sal

22.10.2021
Freestyle - innetrening

16:30 - 17:30

Drengsrud idrettshall

26.10.2021
Terrengløp i regi av langrennsgruppa

17:30 - 20:00

Føyka

06.11.2021
Pinnekjøttfest 2021

17:00 - 03:00

Klubbhuset Solheim

16.11.2021
Sunn Idrett "spis smart" - Jenter 2

18:00 - 18:45

Føyka - Store sal

17.11.2021
Sunn Idrett "spis smart" - Gutter 2

18:00 - 18:45

Føyka - Store sal

26.11.2021
Familisamling på Nordseter

15:00 - 17:00

Lillehammer Fjellstue

31.12.2021
Venteliste kajakkplass

08:00 - 20:00

Solheim

11.04.2022
Påsketreningsleir friidrett 2022

06:30 - 23:55

Torremolinos, Spania

31.12.2026
Livsvarig medlemskap

00:00 - 23:55

Asker Skiklubb

Kalender

Oktober
MTOTFLS
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031