Meny

Harald tok BRONSE på 15 kilometer - Halvor COVID syk

Ski-VM Oberstdorf: ONSDAG:
Harald Østberg Amundsen har gått en sterk 15 kilometer - tatt ledelsen tiltross for et fall mot slutten, alt tyder på at det blir BRONSEMEDALJE som tredje beste nordmann!
Halvor Egner Granerud er ute av resten av VM, etter å testet postitiv for Covid-19 onsdag morgen!
----
Harald Østberg Amundsen (22) og Halvor Egner Granerud (24) er på plass i VM-byen Oberstdorf som representanter for Norge og Asker Skiklubb.
Harald fikk klarsignal tirsdag til onsdagens 15 km friteknikk, mens Halvor var ansett som storfavoritt i storbakken, hvor første treningsdag er onsdag.
Resultat til nå: Sølvmedalje til Norge og Halvor i mix-lag, og 4.plass i normalbakken.
Vi ønsker lykke til

2021-02-25
svein433a

VM-program
15 km friteknikk herrer: ONSDAG 3.MARS kl 13:15

Hopp, kvalifisering Normalbakke FREDAG 26. FEB
Halvor vant kvalifiseringen og satte bakkerekord.
Hopp, Normalbakke LØRDAG 27. FEB
Det ble fjerdeplass i den individuelle konkurransen, etter et tungt 1.hopp (16.plass) og bestemann i 2. omgang.
Hopp, Normalbakke, MIX-lag SØNDAG 28.FEB
Det ble Sølvmedaljer til Norge, med Halvor som ankermann, 5,1 poeng bak Tyskland som vant overraskende. 
Hopp, kvalifisering Storbakke TORSDAG 4. MARS
Hopp, Storbakke, FREDAG 5. MARS
Hopp, Storbakke, lag, LØRDAG 6.MARS

Foto: Skjermdump fra NRK

Aktiviteter

18.10.2021
Salg Emit- brikke

00:00 - 23:55

Føyka

18.10.2021
Allidrett 5 år Solvang 2021/22(f.2016)

17:00 - 17:55

Solvang Skole

18.10.2021
Allidrett 5 år Drengsrud 2021/22(f.2016)

17:00 - 17:55

Drengsrud Skole

18.10.2021
Registrering for vintertrening i Friidrett (oktober -april)

17:30 - 19:00

Holmenhallen

18.10.2021
Håndball - Loppetassen for J/G - 6 og 7 år

18:00 - 19:00

Idrettshallen ved Landøya ungdomsskole

18.10.2021
Allidrett 6 år Drengsrud 2021/22(f.2015)

18:00 - 18:55

Drengsrud Skole

19.10.2021
Allidrett 5 år Jansløkka 2021/22 (f.2016)

17:00 - 17:55

Jansløkka Skole

19.10.2021
Allidrett 6 år Jansløkka 2021/22(f.2015)

18:00 - 18:55

Jansløkka Skole

19.10.2021
Trener kick-off

20:15 - 21:30

Føyka, Store sal

20.10.2021
Petanque - Føyka 12:00-14:00

12:00 - 14:00

Føyka - petanquebanen

20.10.2021
Håndball - Loppetassen for J/G - 6 og 7 år

16:00 - 17:00

Idrettshallen ved Landøya ungdomsskole

20.10.2021
Idrettsskolen 7 år Drengsrud 2021/22(f.2014)

17:00 - 17:55

Drengsrud Skole

20.10.2021
Onsdagsrace 2021

18:00 - 19:00

Solheim

20.10.2021
Petanque - Føyka 18:00-20:00

18:00 - 20:00

Føyka - Petanquebanene

20.10.2021
Idrettsskolen 8/9 år Drengsrud 2021/22 (f.2012/13)

18:00 - 18:55

Drengsrud Skole

21.10.2021
Rekruttkurs skiskyting uke 42 (21. 23. og 24. oktober 2021)

00:00 - 23:55

Solli skytebane

21.10.2021
Håndball - Loppetassen for J/G - 6 og 7 år

16:30 - 17:30

Leikvollhallen, hall B

21.10.2021
Allidrett 5 år Hofstad 2021/22 (f.2016)

17:00 - 17:55

Hofstad Skole

21.10.2021
Allidrett 6 år Hofstad 2021/22(f.2015)

18:00 - 18:55

Hofstad Skole

21.10.2021
Sunn Idrett "spis smart" - Gutter 1

18:00 - 18:45

Føyka - Store sal

21.10.2021
Sunn Idrett "spis smart" - Voksne

18:00 - 19:15

Føyka - Store sal

22.10.2021
Freestyle - innetrening

16:30 - 17:30

Drengsrud idrettshall

26.10.2021
Terrengløp i regi av langrennsgruppa

17:30 - 20:00

Føyka

06.11.2021
Pinnekjøttfest 2021

17:00 - 03:00

Klubbhuset Solheim

16.11.2021
Sunn Idrett "spis smart" - Jenter 2

18:00 - 18:45

Føyka - Store sal

17.11.2021
Sunn Idrett "spis smart" - Gutter 2

18:00 - 18:45

Føyka - Store sal

26.11.2021
Familisamling på Nordseter

15:00 - 17:00

Lillehammer Fjellstue

31.12.2021
Venteliste kajakkplass

08:00 - 20:00

Solheim

11.04.2022
Påsketreningsleir friidrett 2022

06:30 - 23:55

Torremolinos, Spania

31.12.2026
Livsvarig medlemskap

00:00 - 23:55

Asker Skiklubb

Kalender

Oktober
MTOTFLS
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031