Meny

To sølv og en bronse i NM

Det ble individuelt sølv til Halvor Egner Granerud under hopp-NM, normalbakke i Midtstuen lørdag 30. okt, gullet røk med 0,2 poeng. I lagkonkurransene ble det sølv og bronse til Akershus med Halvor som ankermann.

2021-11-01
svein433a

Bilde: Halvor Egner Granerud-sølv, Oscar Westerheim-gull, Marius Lindvik- bronse.

Det ble helgen da tiendelene ikke var på Halvor sin side.
I fredagens kvalifisering ble han nummer to, 0,1 poeng bak Jarl Riber.
I lørdagens NM ble han nummer to, 0,2 poeng bak Oscar Westerheim
I søndagens NM-lag ble han nummer to med Akershus, 0,1 poeng bak Buskerud.

Avslutningsvis fikk han beste individuelle poengsum da den avsluttende MIX-lag konkurransen ble avviklet foran Robert Johansson, hvor Akershus sikret bronsemedaljen.
-Mye bra, men fremdeles litt å pusse på fram mot worldcupstarten om tre uker. Men føler at jeg har kommet godt i gang på isspor, overgangen fra porselen om sommeren er altid spennende.

Sindre Ulven Jørgensen kvalifiserte greit til lørdagens NM, men han ble desverre disket på grunn av hoppdressen, som var litt for stor over brystet, etter et veldig godt hopp i førsteomgang, hoppet hadde holdt til topp 15 etter første omgang.
I søndagens lagkonkurranse fikk han plass på Akershus sitt andrelag til tross for at han ikke hadde noe resultat fra lørdagen, og klinket til med en kjempekonkurranse, nest best blant hopperne i pulje to, og et av dagens aller lengste svev.

Nå blir det en treningsperiode fram mot start på Norgescupen (27-28/11)og World Cup (20-21/11).

Aktiviteter

30.11.2021
Åpen skøytebane

10:00 - 22:00

Føyka

30.11.2021
Allidrett 5 år Jansløkka 2021/22 (f.2016)

17:00 - 17:55

Jansløkka Skole

30.11.2021
Åpen løpebane med lys

17:00 - 21:00

Friidrettsbanen

30.11.2021
Allidrett 6 år Jansløkka 2021/22(f.2015)

18:00 - 18:55

Jansløkka Skole

01.12.2021
Håndball - Loppetassen for J/G - 6 og 7 år

16:00 - 17:00

Idrettshallen ved Landøya ungdomsskole

01.12.2021
Idrettsskolen 7 år Drengsrud 2021/22(f.2014)

17:00 - 17:55

Drengsrud Skole

01.12.2021
Idrettsskolen 8/9 år Drengsrud 2021/22 (f.2012/13)

18:00 - 18:55

Drengsrud Skole

02.12.2021
Håndball - Loppetassen for J/G - 6 og 7 år

16:30 - 17:30

Leikvollhallen, hall B

02.12.2021
Allidrett 5 år Hofstad 2021/22 (f.2016)

17:00 - 17:55

Hofstad Skole

02.12.2021
Allidrett 6 år Hofstad 2021/22(f.2015)

18:00 - 18:55

Hofstad Skole

03.12.2021
Freestyle - innetrening

16:30 - 17:30

Drengsrud idrettshall

05.12.2021
Bassengtrening uke 48 -2021

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

06.12.2021
Salg Emit- brikke

00:00 - 23:55

Føyka

06.12.2021
Allidrett 5 år Solvang 2021/22(f.2016)

17:00 - 17:55

Solvang Skole

06.12.2021
Allidrett 5 år Drengsrud 2021/22(f.2016)

17:00 - 17:55

Drengsrud Skole

06.12.2021
Registrering for vintertrening i Friidrett (oktober -april)

17:30 - 19:00

Holmenhallen

06.12.2021
Håndball - Loppetassen for J/G - 6 og 7 år

18:00 - 19:00

Idrettshallen ved Landøya ungdomsskole

06.12.2021
Allidrett 6 år Drengsrud 2021/22(f.2015)

18:00 - 18:55

Drengsrud Skole

19.12.2021
Bassengtrening uke 50 -2021

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

31.12.2021
Venteliste kajakkplass

08:00 - 20:00

Solheim

16.01.2022
Bassengtrening uke 2 -2022

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

30.01.2022
Bassengtrening uke 4 -2022

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

13.02.2022
Bassengtrening uke 6 -2022

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

27.02.2022
Bassengtrening uke 8 -2022

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

13.03.2022
Bassengtrening uke 10 -2022

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

27.03.2022
Bassengtrening uke 12 -2022

17:45 - 20:00

Risenga svømmehall

11.04.2022
Påsketreningsleir friidrett 2022

06:30 - 23:55

Torremolinos, Spania

31.12.2026
Livsvarig medlemskap

00:00 - 23:55

Asker Skiklubb

Kalender

November
MTOTFLS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345