Mange priser på idrettens hederskveld!

I regi av Asker idrettsråd arrangeres fredag 22. november Askeridrettens hederskveld for 2019. Her skal det blant annet deles ut hyllest i 7 forskjellige kategorier, og klubben hadde nominerte i alle klasser - og vant 5!

2019-11-14
svein433a

Som avslutning på idrettskonferansen ble møtelokalet i Teglen kulturhus på Spikkestad omgjort til festlokale, hvor idrettsledere og mange av de nominerte var samlet.
Elisabeth Rosvoll ble utrop som vinner av prisen årets talent, Kristin Lysdahl vant i år som i fjor prisen for beste eliteprestasjon kvinner, Askeladden turorientering ble tildelt prisen årets arrangør, Asker United årets gledesspredere, og årets hederspris ble tildelt Arild Andenæs – for sin livslange innsats i Asker Skiklubb.


De nominerte var (vinnere):

Beste toppidretssprestasjon, kvinner
Ida Njåtun, skøyter, Asker skøyteklubb
Josephine Nordstad Juul Møller, RG, Asker turn
Kristin Anna Lysdahl, alpint, Asker SK (Vinner)

Beste toppidretssprestasjon, menn
Per Marius Hole, styrkeløft, SPUVI (vinner)
Halvor Granerud, hopp, Asker SK
Isak Ulstein, snowboard , Bærum SK (bor i Røyken)

Talentprisen
Leif Torbjørn Næsvold, kombinert, Røykenhopp
Sander Teisbekk, langrenn, IL ROS
Elisabeth Thon Rosvold, fridrett, Asker SK (Vinner)

  Trenerprisen
Trine Lillegraven, turn, IL ROS (vinner)
Thomas Rosvold, friidrett, Asker SK
Hans Erik Rødby, allidrett, Holmsbu IF

 
Arrangørprisen
Askeladden, turorientering, Asker SK (vinner)
Andre Muri, Brobyggercupen, Asker fotball

Verksøya, festival, Huringen IF

 
Gledesspredrpisen
Asker United, Asker fotball (vinner)
«Karagruppa», Asker SK

Nina Sørsdal, IL ROS

 
Hederspriser
Glenn Ugstad, Huringen IF
Dag Sundby, Asker fotball
Eskild K. Nordby, Asker innebandyklubb
Bashir Adan, Warya idrettslag
Arild Andenæs, Asker SK (vinner)
Ragnhild Grimsrud, Holmen IF
Nora Munkvold og Celine Ekornrud
Nina Sørsdal, IL ROS


Les mer hos Asker idrettsråd

Kalender

Mars
MTOTFLS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Aktiviteter

08.03.2021
Årlig Møte i O-gruppa

18:00 - 19:00

Digitalt på teams

24.03.2021
Årsmøte

18:30 - 21:00

Store Sal

21.06.2021
Sommeridrettsskole 2021

08:30 - 15:30

Føyka