Lucia padling lørdag 13. desember – Sandvikselven

Denne turen blir IKKE ledet av klubben

Vi syntes derimot at det er et så bra initiativ fra et medlem i klubben så vi annonserer gjerne og oppfordrer medlemmer til å bli med.

Inger-Anne forteller at de har hentet inspirasjon fra København hvor dette er et event og et eventyr. Se lenke lenger ned. Det er potensiale til å skape det i Sandvika også hvis nok deltar😊

De som har tatt initiativet har følgende enkle program

• 14.30 – Møtes på parkeringen ytterst Kadettangen – Rigge lys etc

• Ca 15.00 – starte padling fra Kadettangen under brua til Kalvøya og opp elva.

Retur til der kajakkene ble satt ut.

Denne gjengen er ca 7 padlere og kajakker.

Solnedgang 13. desember er kl 15:15 og etter det blir det fort mørkt så det bør bli et flott skue med kajakker og padlere med lys.

Selv om dette ikke er på initiativ fra klubben mener vi likevel det bør stilles krav til trygg padleferdighet og klær etter vær som tilsier tørrdrakt, ull under, lue og varme føtter og hender samt utstyr til redning. Selv om det skal padles «urbant» / tett på land blir opplevelsen veldig lei om dette blir en sur vinterdag så følg med på værmeldingen.

Det er fortsatt isfritt; hvis ikke blir det ikke padling.

Kjempegøy om det blir en gjeng som lyser opp Sandvika og elven denne dagen!

Gjengen har vært i kontakt med Sandvika By. Det blir ikke noe offisielt evnt i år, men de tente på ideen så kanskje neste år?

Så igjen – presiserer at dette gjør alle i egen regi og at alle må ivareta egnet utstyr og egen sikkerhet.

Vi håper å kunne padle i et større arrangement neste år i Sandvika😊

Elva sammen med parkering og stranden på Kadettangen har potensiale til et flott arrangement!

God Luciafeiring – uansett om du er på vannet eller på land! 🕯️💡🛶

Bildet er lånt fra https://kayakbar.dk/en/eventtype/lucia-in-kayak/